SAÇ AKSESUARLARI

  Saçlar, sadece günümüzde değil, yüzyıllardır birçok medeniyette sağlığın, güzelliğin sembolü olmuştur. Dışarı çıkmadan önce, aynanın karşısına geçip mutlaka saçlarımıza bir göz atarız. Hatta bazılarımız dakikalarca aynanın karşısında saçlarımızla uğraşırız. Değişimin, kişi üzerindeki olumlu etkisinden olsa gerek, birçok bayan yoğun stres altında olduğu zaman saç rengini veya şeklini değiştirir. Saçlarımız kötüyse, günümüz de kötüdür!  Saçlarımızın güzelliğine, güzellik katmak için gardıroplarımızda mutlaka bu sezon, çok moda olan ve birbirinden güzel saç aksesuarlarından mutlaka bulunduralım.


  1. Saç bantları: Saten, deri, ipek, kadife vb. kumaşlardan, sade veya çeşitli SAÇ AKSESUARLARI- saç bantlarıtaşlarla bezenmiş saç bantları bu sezon çok moda. Evde kendimizde istediğimiz kumaşı taşlarla süsleyip ve ya kullanmadığımız dantelleri kesip saçlarımıza çok şirin, güzel
   saç bantları yapabiliriz. Böylece evimizde bulunan, kullanmadığımız ancak atmaya da kıyamadığımız birçok kıyafeti de bu şekilde değerlendirmiş oluruz. Unutmadan, inci bantlar çok popüler, o zaman inci kolyelerinizi saç bandına dönüştürmeye ne dersiniz?


  2. Tel tokalar: Eskiden topuzlarımızda, at kuyruğu şeklindeSAÇ AKSESUARLARI- saç bantları_1
   topladığımız saçlarımızda kullandığımız tel toklar, bu sezon trend olan aksesuarlar arasında yerini aldı. Saçları yana ayırıp birkaç tanesini bir arada, yan yana takıldığı tel tokalar oldukça popüler.
  3. Çiçekli tokalar: Çiçekli klips tokalar, taçlar bahar aylarının gözdesi. Küçüklüğümüzde papatyalardan saçlarımıza yaptığımız, taçlar şimdilerde her yerde.

  4. Saç broşları: Altın ve gümüş detaylı saç broşları özellikle gece dışarı çıkıldığında takılmaya değer. Sade bir kıyafeti bile gecenin yıldızı yapabilecek güzellikte saç broşları, son yıllarda birçok defilenin de gözdesi oldu.

   SAÇ AKSESUARLARI- saç bantları_2

  5. Fiyonklu saç tokaları: Elbiselerimizde kullanmaya
   alışık olduğumuz fiyonklar,saçlarımızın en şirin aksesuarları oldu. Fularlarımızı saçlarımıza takıp, fiyonk şeklinde bağlayıp kıyafetlerimize renk katalım. Gece davetlerinde elbisenizin kumaşından saçınıza taktığınız fiyonklu saç bandı, kıyafetinize şık bir hareket katacaktır.


  6. Saç tüyleri-zincirleri: Cesur bohem stilinin vazgeçilmezi,SAÇ AKSESUARLARI- saç bantları_3
   benim de favori saç tokalarım olan tüyler, zincirler son yıllarda oldukça moda. Saçlarında farklılık yaratmak isteyenler için güzel bir seçim. Dümdüz bir elbise giyip, saçımıza tüylerle süslenmiş bir bant veya sade bir zincir taktığımızda, bohem tarzını sokak stilimize yansıtmış oluruz. Cıvıl cıvıl, rengârenk birbirinden farklı desenlerle bezenmiş saç tüyleriyle donatın saçlarınızı ve havanıza hava katın.