SIKÇA SORULAN SORULAR

1. Fresh models managament nasıl kayıt olabilirim ?
Ajansımıza kayıt olabilmeniz için öncelikle başvuru bölümündeki başvuru formunu doldurmalısınız. Lütfen formu doldurmadan önce dikkatlice yazıyı okuyunuz.
2. Başvuru formunu doldurdum ancak hiçbir cevap gelmedi.
Başvuru formunuz bize ulaşmamış olabilir. Bunun nedeni bilgilerinizi eksik doldurmanızdan kaynaklanabilir. E posta adresinizi yanlış ve/veya eksik yazdığınızdan dolayı size yolladığımız cevap ulaşmamıştır. Size yollayacağımız cevaplar sadece e posta yoluyla olacağından , e posta adresinizi dikkatlice yazıp posta kutunuzu , posta kutunuzun Junkmail veya Önemsiz Posta klasörlerini dikkatlice kontrol etmelisiniz.
3. Başvuru sonrasındaki süreç nedir ?
Ajansımıza yaptığınız başvuruyu en geç 5 iş günü içerisinde cevaplıyoruz. Eğer başvurunuz olumlu kabul edilirse sizi ajans kadromuza almak için fotoğraf çekimlerine davet ediyoruz. Bu konuyla ilgili tüm gerekli bilgiler size e posta ile yollanacaktır.
4. Ajansınızda yapılan fotoğraf çekimdeki fotoğraflarımızı nasıl alabiliriz ?
Çekilen fotoğraflarınızı almak isterseniz, foto çekiminden takriben 15 gün sonra Ajansımıza adınızı , soyadınız , doğum tarihinizi ve konuyu içeren bir e-postayı [email protected] adresine yollayarak bu fotoğrafların size gönderilmesini isteyebilirsiniz.
5. Fotoğraflarımızı ne kadar sürede bir yenilemeliyiz ?
18 -30 yaş arasındaki kişilerin en geç 1 yıl sonra ajansımızda yeniden fotoğraf çekimi yaptırmaları gerekmektedir. Müşteriler güncel olmayan fotoğraflara bakmamaktadırlar. Bu nedenle her sene fotoğraf güncellemesi tavsiye edilir ve bunun takibini sizin yapmanız gerekir.
6. Web sitenizde yeni yüzler bölümünde neden benim resimlerim gözükmüyor ?
Web sitemizde yeni yüzler bölümündeki resimler sadece sitemizi ilk defa ziyaret edenlere , tanıtım amacıyla sergilenir ve bu resimler bilgisayarın tesadüfi olarak kendi seçimidir. Her 3 ayda bir değişir. Müşterilerimiz bu bölüme girmezler , buradan oyuncu seçimi yapmazlar. Oyuncu seçimlerini müşteriler , özel olarak girdikleri bölümden (firma girişi) yaparlar ve bu bölüme başka kimse giremez.
7. Fresh models magazinden bana ne zaman iş gelecektir ? 
Ajansımız, müşterilere sizin tanıtımınızı yapmakla yükümlüdür. Bu tanıtım sonucunda siz oyuncularımızı, belli bir iş için seçecek ve iş teklif edecek olan sadece müşterilerdir. Fresh models tüm diğer ajanslar gibi işveren değil , müşteriler ile sizlere aracılık yapan bir kurumdur.


8. Fotoğraf çekimlerine katılırken bilmemiz gerekenler nelerdir ? 

1. Saçlarınız günlük şekillendirdiğiniz gibi ve hafif makyajlı olarak çekime katılmanız rica olunur.

2. Aşağıda resimli örnekleriyle açıklanmış kıyafetlerden yanınızda birden fazla ve farklı renklerde getirmenizi rica ederiz. Foto Çekimi yüz ve boy olmak üzere 2 şekilde yapılmaktadır (Yüz çekimi için en az 4 , Boy çekimi için en az 3 kıyafet getiriniz.) Lütfen yanınızda video çekiminizi yaparken giymeniz için 1 adet siyah T-shirt getiriniz.

1. Yüz Çekimi İçin
KOYU RENK SAÇLI BAYANLAR : (siyah – kahve) Kesinlikle çizgisiz ve düz , resimde görüldüğü gibi açık renk (saçlarınızı ortaya çıkaracak renkler) T-shirt , body , gömlek , askılı , straplez v.b. kıyafetlerden en az 4 adet getiriniz. Boyunu kısa gösterdiği için dik yaka getirmeyiniz.
model cekim 1
AÇIK RENK SAÇLI BAYANLAR : (sarı – açık kumral – kızıl) Kesinlikle çizgisiz ve düz resimde aşağıda görüldüğü gibi koyu renk (saçlarınızı ortaya çıkaracak renkler) T-shirt , body , gömlek , askılı , straplez v.b. kıyafetlerden en az 4 adet getiriniz. . Boyunu kısa gösterdiği için dik yaka getirmeyiniz.
model cekim 2
2. Boy Çekimi İçin
Tercihan düz renk veya az desenli , elbise , spor elbise , ceket-pantalon , ceket-etek, bluejean pantalon-gömlek , pantalon-T shirt v.d. en az 3 adet getiriniz.
model cekim 3