POP – ART MODASI

  Pop – art modası

  1950’lerde özellikle Amerika ve İngiltere’de genç sanatçıların ‘soyut pop-art
  dışavurumculuğa’ tepki olarak ortaya çıkardığı bir sanat türüdür. Pop – art sanattan dekorasyona daha sonra ise modaya hızlı bir geçiş yapmıştır. Bu sanatın modaya uyarlanması ile kıyafetlerimize canlılık gelmiştir. Fotoğraf sanatçısı, ressam ve film yapımcısı olan Andy Warhol’un, 1960’larda yaptığı Marilyn’ler adlı eseri, bir pop-art ikonu olmuştur.

  Bu sanat son yıllarda hayatımıza yeniden girdi. Podyumlarda sıkça kıyafetler ve aksesuarlar üzerinde canlı, renkli geometrik şekilli desenleri görmeye başladık. Sokak modasında da adından sıkça söz ettirmeye başlayan cıvıl cıvıl, eğlenceli pop-art akımı, gençleri hızla etkisi altına aldı. Pop-art sanatını sadece kıyafet ve aksesuarlarda değil makyaj ürünlerinde de görmeye başladık.


  Artık biz susuyoruz kıyafetlerimiz konuşuyor! Ama çok bağırtmıyoruz! bu trendi kıyafetlerimizde kullandığımızda aksesuarlarımızı sade seçelim. Aksi takdirde çok karmaşık ve göz yorucu bir görüntüye sahip olabiliriz. Bu akım gençler arasında çok popüler ancak belli bir yaş sınırlaması yok, her yaşta bayanın kullanabileceği özgür ruhlu bir trend. Tek renk giydiğimiz bir kıyafete bile, pop-art desenli bir çanta, ayakkabı veya takılar hareket katacaktır. Yeter ki biraz cesaretiniz olsun!

  Benim favorim çantalar, ayakkabılar, takılar ama özellikle makyaj ürünleri.

  Pop-art akımı tırnaklarda harikalar yaratıyor. Her türlü desenin, resmin tırnaklara uygulanması ellerimize ayrı bir güzellik, canlılık katıyor. Benim tercihim metalik gümüş ve altın renkli, parlak ojeler. Baştan ayağa giydiğimiz simsiyah bir kıyafete bile canlılık kazandırıp, hareket katıyorlar. Hâlâ denemdiyseniz geç kalmış sayılmazsınız, biraz cesaret sonrası ışıl ışıl bir görüntüye ne dersiniz?

  pop - artpop - art