Betül Ekşi İle Keyifli Röportaj? Model Olmasaydınız Hangi Meslekte Olurdunuz?

Betül Ekşi İle Keyifli Röportaj? Model Olmasaydınız Hangi Meslekte Olurdunuz?

Betül Hanım öncelikle bizi kırmayıp röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Birçok defileye katılıyorsunuz ve sizi defilelerden tanıyoruz.

Takipçileriniz ve sevenleriniz adına sizi daha yakından tanımak isteriz. Bize kısaca kendinizden bahsedebilir misiniz?

-Merhabalar 22 yaşındayım doğma büyüme İstanbul’dayım ama aslen Rizeliyim. Modelliğe başlamadan önce kısa bir süre modern dans ve bale yaptım daha sonrasında voleybola başladım ve dokuz yıl gibi bir süreç oynadım hayatımın bir parçası haline gelmişti fakat sakatlanmam sonucu üzücü bir şekilde bırakmak zorunda kaldım. Daha sonrasında kendimi sahalardan çok  podyumlarda bulmaya başladım 🙂 Yaklaşık iki buçuk yıldır da modellik yapıyorum.

 

Neden modellik oldu? Model olmak istediğinizi ilk ne zaman farkettiniz?

-Aslında küçüklükten  beri hayallerimin  arasındaydı. Baya küçüktüm annemin topuklu ayakkabılarını giyip evin içinde podyumda yürürmüş gibi yürümeye çalışırdım ilk o zamanlar istemişim sanırım 🙂 En büyük nedenlerden birisi hayalimi gerçekleştirebilmek tabiiki.

Tahmin ediyorum ki vücut ölçüleriniz çokça soruluyordur, bu yüzden onu sormayıp direk nasıl bu kadar ince kaldığınızı soracağım? Özel bir program ya da rejim var mı?

-En çokta bana sorulan soru genelde bu oluyor. İnsanları biraz sinir ediyor bu durum ama inanın yaklaşık iki yıldır özel olarak hiçbir şey yapmıyorum modellikten öncesinde de voleybol oynadığım için düzenli yaptığım bir spor vardı. Yani kendimi bildim bileli hep böyleydim yiyipte kilo alamayanlardanım ama yemek yemeyide çok sevdiğim söylenemez. Yemediğimde zayıflıyorum ama yediğimde kilo alamıyorum çok tuhaf.

İlham aldığınız bir model var mı?

Podyumunu  çok beğendim modeller var birisi Adut Akech Bior diğeri ise Kaia Gerber.

Birçok defileye katılıyorsunuz ve tasarımcıların tüm tasarımlarını yakından görme şansınız oluyor. Kendi tarzınıza en yakın hissettiğiniz tasarımcı hangisiydi?

-Tasarımını taşıdığım her tasarımcı benim için çok özel. Açıkcası en başta gördüğüm de  tarzım olmadığını düşünüp ama giydiğim de  üstümde çok beğendiğim çok kez olmuştur o yüzden özel olarak bir isim veremeyeceğim sanırım.

Gelecek ile ilgili planlarınız yine modellik mi yoksa farklı sektörleri de düşünüyor musunuz?

-Modellik alanında hala daha yapmam gereken kendi hayallerimi gerçekleştirmem gereken bir çok şey var benim için, aslında gidebildiği yere kadar gitmek modelliği bıraktığımda ise hala daha okumakta olduğum halkla ilişkiler alanında bir şeyler yapmak.

Model olmasaydınız hangi meslekte olurdunuz?

-Ben sanırım bunu çok daha erken fark etseydim eczacı olurdum ilaçlar konusunda müthiş bir hafızam var ve  hangi ilacın ne için kullanıldığını asla unutmuyorum çok alakasız ama kendim için kullanmadığım  çoğu ilacı da biliyorum 🙂 Bu yüzden eczacı olmak isterdim.

Defilelerden anlatmak istediğiniz bir deneyim var mı?

 

-Benim için yaptığım her iş yürüdüğüm her defile ayrı bir deneyim oluyor genellikle defilelerde  kendimi izleyip hep daha iyisini yapmaya çalışıyorum bunların her biri de benim için farklı bir deneyim oluyor.

Kendinizde en çok sevdiğiniz yanlarınız ve sevmediğiniz yanlarınız var mı?

-En çok sevdiğim sorumluluk sahibi olmak ve yaptığım bir işte durum ne olursa olsun elimden gelenin en iyisini ortaya koyabilmek. Sevmediğim yanlarımdan biri ise aşırı üşengeç biriyim işim yoksa ve sıkılmamışsam evden kolay kolay asla çıkmıyorum hatta yemek yemeye bile üşenebiliyorum.

Vücudunuzda en çok nerenizi beğeniyorsunuz? Rejim ya da spor yapıyor musunuz?

-Vücudum da genel olarak aslında her yerimi beğeniyorum özellikle bir noktaya dikkat çekicek olursak bacaklarımı ve gözlerimi diyebilirim.

 

Takip ettiğiniz marka, moda editörü ya da blogger, youtuber var mı?

 

-Ben YSL aşığı birisiyim ve her defilesini açtığımda izlerken çok duygulanıyor ve ağlıyorum her izlediğimde bir sonraki için daha ne yapabilirler diyorum ama her seferinde çok daha iyisini yapıyorlar.. Özellikle YSL gibi takip edipte söyleyebileceğim başka yok onun dışında bana dokunan her anlamda bir şeyler katan daha çok ilgimi çeken çoğu şeyi okuyor ve izliyorum.

Kurtarmak zorunda kalsaydınız kıyafetleriniz ya da aksesuarlarınızdan alacağınız üç şey ne?

-Önce pantolonlarım olurdu sanırım çünkü bedenime göre bulmakta en güçlük çektiğim şey onun dışında ayakkabılarım  ve çantalarım olurdu.

Stilinizi nasıl tanımlarsınız?

-Özel olarak bir kalıba sığdıramam çünkü değişebiliyor kendi ruh halimde o an hangi tarzla iyi hissediyorsam onu giyip çıkıyorum bu klasikte olabiliyor maskülen bir tarz da aşırı spor da olabiliyor o yüzden stilimi ruh halime göre tanımlıyorum diyebilirim.

Siz de iz bırakan film ya da kitap var mı?

-Andre Gide’in pastoral senfonisi kitabı beni çok etkilemişti çok eskiden okumuştum ama hala daha  aklımda bir yerlerde. Film olarakta iz bırakmak diyemem ama Harry Potter serisi benim için asla eskimeyecek serilerden ve her zaman sıkılmadan da izliyor olacağım.

Betül Hanım keyifli ve samimi sohbetiniz için tekrar teşekkür ederiz.

Betül Ekşi Instagram Sayfası: betuleksii