Giyilebilir Sanat Bashaques Başak Cankeş ve Moda

Giyilebilir Sanat Bashaques Başak Cankeş ve Moda

Bir süreliğine ev de olduğumuz bu günlerde moda turumuz devam ediyor. Sizler için gözümüze çarpan tasarımcıları paylaşmak istiyoruz.

Bunlardan birincisi Başak Cankeş oldu. Giyilebilir sanat tasarımları ve özgünlüğü bizi büyüledi.

Geçtiğimiz ay 19 Şubat’ ta giyilebilir sanat öncüsü Başak Cankeş Milano’ da birbirinden farklı tasarımları ile sanat severleri ve  izleyenleri büyüledi.

Bashaques Instagram Hesabı: @bashaques

BASHAQUES, Başak Cankeş, ” Altın Çağ’ da Geleneksel” olarak adlandırdığı koleksiyonunda Afgan ve Özbek zanaatlerini modern ipek ve Külkedisini hatırlatan tüllerle kullanarak kapitalist sistemin ürettiği kumaşlar ile doğal dokular ve işlemeleri harmanladı.
Cankeş, tasarımlarının Afgan ve Özbek kökenlerinin geldiği topraklarla ilgili olduğunu vurguluyor ve bir Afgan kadınının Avrupa’ya göç edişi fikrinden ilham alıyor.

 

İnsan ve sanat ilişkisindeki arayüzü simgeleyen ilk koleksiyonu ile Akdeniz Moda Ödüllü’ne layık görülen tasarımcı Başak Cankeş ilk koleksiyonu “An” ile de adından söz ettirmişti.

Başak Cankeş Milano
Başak Cankeş Milano
Başak Cankeş Milano
Başak Cankeş Milano
Başak Cankeş Milano
Başak Cankeş Milano

 

Multi-disipliner moda şovlarıyla adından söz ettiren Başak Cankeş, markası Bashaques’ın çarpıcı koleksiyon sunumlarının ardından  ‘The Truth’ adını verdiği performans şovuyla sanatseverlerin karşısına daha önce de çıkmıştı.

Video & Photography @emre_durmaz