Buse İskenderoğlu Miss Turkey Güzeli İle Keyifli Röportaj

Merhaba Buse Hanım,

Öncelikle bizi kırmayıp röportajı kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Çok fazla vaktinizi almadan sorulara geçeceğim.  Öncelikle bize kendinizden kısaca bahsedebilir misiniz?

-Merhabalar. 22 Yaşındayım. Bursalıyım 17 yaşımdan beri modellik yapıyorum. Miss Turkey’den sonra tamamen İstanbul’a yerleştim şimdi de bildiğiniz gibi hem sunuculuk hem modellik yapıyorum.

Miss Turkey 2016 birincisi oldunuz,  bir çok kızın hayali belki de. Yarışmadan asla unutamam dediğiniz anınız var mı?

-Aslında yarışmadan anlatılacak bir sürü güzel anıyla döndüm. Çok güzel bir kamp süreci geçirdim. Aklıma ilk olarak kızlarla gece odada buluşup dedikodu yaptığımız anlar geliyor. Her gece ne kadar yorgun ve uykusuz olursak olalım buluşup sabaha kadar sohbet ediyorduk. Kendimizce birincinin kim olabileceğine dair tahminler yürütüyorduk.
Bunun dışında aklıma provalarımız geliyor çok yoruluyorduk ama buna rağmen kamp süreci harikaydı.

Yarışmada tanışıp hala görüştüğünüz arkadaşlarınız var mı?

-Evet hala görüştüğüm arkadaşlarım var. Ecem Çırpan bana tacını devretmişti şuanda kendisi en yakın arkadaşım olur.

Yarışmadan sonra hayatınızda neler değişti?

-Yarışmadan sonra en çok değişen şey hayatımda ki tempo oldu. Tabii bunun dışında bir çok şey değişti çevrem genişledi, modellik mesleğini daha profesyonel yapmaya başladım tam olarak mesleğim oldu diyebiliriz.

Türkiye’yi Dünya Güzellik yarışması MİSS WORLD’de temsil etmeye hak kazandı, MISS WORLD’ den anlatmak istediğiniz anınız var mı?

-Miss World kampı Miss Turkey kampından kat ve kat daha ağır ve yorucuydu. Her gün sabahtan akşama kadar provalarımız oluyordu. 1 ay boyunca her gün ağır bi tempo içindeydik. Ama çok güzel arkadaşlıklar kurdum. Bir çok ülkeden bir sürü arkadaşım oldu. Benim şansıma yarışma o yıl Amerikada Washington’daydı bir gün bize sürpriz yapıp New York’a götürdüler. New York benim en çok yaşamak istediğim ve en çok görmek istediğim yerdi. O yüzden benim için mükemmel bir şanstı bu sürpriz. İlk gittiğim anı asla unutmayacağım harika bir anıydı.

Şu anda Show Tv’ de Cumartesi Sürprizi programını sunuyorsunuz, hiç sevmediğiniz kişilerin haberini yapmak zorunda kaldınız mı?

-Tabiikide böyle şeyler olabiliyor ama işimi en profesyonel şekilde yaptığım için o an o gözle bakmıyorum ve bu düşünce bile aklıma gelmiyor açıkçası.

Kendinizde en çok sevdiğiniz yanlarınız ve sevmediğiniz yanlarınız var mı?

-Kendimde sevdiğim yanlarım enerjik olmam her an her şeyi yapma enerjisi buluyorum ve bu hayatı daha çok sevmemi sağlıyor. Bunun dışında yapmak istediğim bir şey olduğunda gerçekten kafamı verip yapabiliyorum bu özelliğimi çok seviyorum. Sevmediğim özelliklerimden biri bazen bazı şeylere fazla üşengeç davranmam.

Vücudunuzda en çok nerenizi beğeniyorsunuz? Rejim ya da spor yapıyor musunuz?

-Sanırım en çok bacaklarımı beğeniyorum. Rejim yapmıyorum fakat spor ve yürüyüş yapıyorum çok sık.

Takip ettiğiniz marka, moda editörü ya da blogger var mı?

-En sık takip ettiğim marka Balenciaga. Blogger değil ama tarzını en çok beğendiğim ve kendime yakın bulduğum bi kaç ünlü var Kendall Jenner,Emily Ratajkowski,Lena Perminova gibi. Türklerden ise Yasemin Özilhan ve Ece Sükan’ın tarzını kendime çok yakın buluyorum

Kurtarmak zorunda kalsaydınız kıyafetleriniz ya da aksesuarlarınızdan alacağınız üç şey ne?

-Jeanlerim,gömlek ve bol basic tişörtlerim

Stilinizi nasıl tanımlarsınız?

-Sanırım benim tarzımı tanımlayacak kelime spor şık. Effortless tarzı kendime çok yakıştırıyorum. Tarzımda en vazgeçemediğim parça Jean’lerim.

Siz de iz bırakan film ya da kitap var mı?

-Mother! filminin metaforları ve işlenişi beni çok etkilemişti.

Son olarak Kasım ayı sonunda tek kadın oyuncu olduğunuz sinema filminiz çıkacak.

Biraz bahsedebilir misiniz filmden? İlk oyunculuk deneyiminiz miydi? Oyunculuğun zorlayan  yanları var mıydı?

-Film dört erkek arkadaşın yolculuğunu anlatıyor. Yolculuk sırasında başlarına bir sürü bela geliyor tabii. Bende bu gruptan birinin sevgilisini oynuyorum. İlk oyunculuk deneyimimdi. Başta çok gergindim ama okuma provalarında ekiple çok iyi anlaştık hepsi birbirinden sıcaktı buda beni çok rahatlattı. Çekimlerde bütün gerginliğim gitmişti ve çok başarılı geçti. Çok eğlenerek,gülerek çektik. Umarım seyircide beğenir. Benim ilk filmim ve ilk oyunculuk deneyimim olduğu için bu projenin bende yeri her zaman ayrı olacak.

 

google.com, pub-1677064995622617, DIRECT, f08c47fec0942fa0