İç Giyim Tasarımlarında Yeni Trendler İç Giyim Fuarında Olacak – Linexpo

İç Giyim Tasarımlarında Yeni Trendler İç Giyim Fuarında Olacak – Linexpo

5-8 Şubat tarihleri arasında İFM’de gerçekleşecek Linexpo(İç Giyim Fuarı) Dünya’dan da birçok gelecek olan ziyaretçiye ev sahipliği yapacak. Her yıl olduğu gibi bu yılda Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ülkelerinden Linexpo’ya gelecek olan binlerce ziyaretçi verdikleri siparişler ile ekonominin canlanmasına da katkıda bulunacaklar. Bunun yanı sıra yurt içinden fuarı ziyaret edecek olan misafirler, ekonomiye de katkı sağlayacaklar.  Konu ile alakalı Linexpo Fuar Komite Başkanı Eşref Geyik şunları söyledi; Uzun yıllardır başarı ile gerçekleştirdiğimiz iç giyim fuarımız her yıl olduğu gibi bu yılda ekonomik açıdan ülkemize oldukça fayda sağlayacaktır.

Yurt dışından ve Yurt içinden fuara katılacak olan binlerce ziyaretçiye yeni çıkan kolleksiyonlar katılımcı firmaları tarafından tanıtılacak. Bunun haricinde istedikleri özel siparişler içinde katılımcı firmalar yardımcı olacak. Geçtiğimiz yıl 7 milyar dolara yakın bir ihracat yapan iç giyim sektörü bu yıl hedefi 8  milyar dolara çıkarttı.

ORTADOĞU ÜLKELERİNDEN ÇOK TALEP VAR

Yıl içerisinde fuar tanıtımı Linexpo’nun lansmanı sadece yurt içinde değil yurt dışında da birçok ülkeye yapıldı. Fuar komitesi tarafından seçilen kişiler ülke ülke gezerek tanıtımları gerçekleştirdi. Birçok ülkede reklam çalışmaları yapıldı. Fuarda bu yıl ortalama olarak 170 civarında firma katılacak. Fuar alanı 15. 000 m2 büyüklüğünde. Dünden bugüne yüzde 30 civarında ziyaretçi sayısında bir artış söz konusu. İç giyim ihracatının da başta Almanya, İngiltere,  Avrupa, Rusya, Ortadoğu, Afrika ülkelerini hedef alan Linexpo İstanbul iç giyim ve çorap fuarı dünyanın tamamına ulaşmaktadır. Dünya da ikinci Avrupa da birinci sıradadır.

Fuarıda bu yıl yurt dışından 6 bin, yurt içinden 5 bin civarında ziyaretçi bekleniyor. TİGSAD İç Giyim Sanayicileri Derneği olarak ÇSD Çorap Sanayicileri Derneği ile Linexpo çatısı altında bir araya getiriyor.

 

5 Şubat sabah saat 11.00’de yapılacak olan fuar açılış konuşmasını Sn. Eşref Geyik(LİNEXPO Fuar Komite Başkanı), Mustafa Nazik(TİGSAD Başkanı ), Sn. Mustafa Gültepe(İHKİB Başkanı), İsmail Gülle(Tim Başkanı), Ahmet Öksüz(İTHİB Başkanı)  ve TİGSAD, ÇSD, TGSD, TRİSAD, LASİAD, OTİAD, MESİAD, BETİAD, BMD, KYSD, ÖRSAD, TTTSD ve İNSAD Başkan ve yönetim kurulu üyelerinin katılımları ve Burcu Esmersoy’un sunumu ile gerçekleşecek.