google.com, pub-1677064995622617, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Fashion Film Festivali 9-10 Kasım’ da Zorlu’ da Gerçekleşti

Fashion Film Festivali 9-10 Kasım’ da Zorlu’ da Gerçekleşti

Ülkemizin ve İstanbul’un uluslararası tanıtımında önemli rol üstlenen kültür sanat etkinliklerinden olan Fashion Film Festivali’ ne her geçen yıl ilgi artıyor. Birçok markayı, tasarımcıları ve moda filmlerini bir arada bulma fırsatı sağlayan Fashion Film Festivali, aynı zamanda sektör paydaşlarını bir araya toplayarak moda severlere tanıma ve tanışma şansı sunuyor.

Bu kez 5.si düzenlenen Fashion Film Festivali Zorlu Performans Sanatları Merkez’ inde gerçekleşti. Dünyanın bir çok yerinden moda evleri, markalar, bağımsız tasarımcılar festivale katıldı. Marriott Hotel festival konuklarını ağırladı. 9 ve 10 Kasım tarihlerinde gerçekleşen bu festival Group Media işbirliğiyle yine Tuna Yılmaz önderliğinde devam etti. Zorlu Performans Sanatları Merkez’ inde gerçeleşen bu festival halka açık gerçekleşti.

Festivalde, En İyi Müzik Videosu,  Genç Keşif, En İyi Belgesel , En İyi Moda Filmi gibi farklı kategorilerde ödül verildi. Fashion Film Festival Istanbul 2019, moda editörleri, kreatif direktörler, oyuncular, tasarımcılar, akademisyenler ve influencer’lar gibi farklı kategorilerde uluslararası arenada ün kazanmış önemli isimleri jüri koltuğunda biraraya getirdi. Jüri koltuğunda ise şu isimler vardı; Sara Azzone(Director), Ayşe Bali(Creative Director), Leslie Bedolla(Co-Founder), Raquel Coucero(Head of Fashion Film), Dilan Çiçek Deniz(Actress ), Henry Holland(Actress), Bahar Kader(Editor in Chief), Nathalie Khan(Fashion Historian), Seyhan Özdemir Sarper(Founder), Katarina Pepichova(Creative Producer + Art Buyer), Hande Tokmak Akgerman(Editor in Chief), Matthew Zorpas(Influencer + Creative Consultant)

Festvalin 1.gün akışı şöyleydi;

12:30 Film Gösterimi; üniversite öğrencisi olan ya da ilk kez film çeken yönetmen ve tasarımcı işleri,

13:15 Film Gösterimi;  Dünyanın farklı ülkelerinden hem büyük markalara hem de bağımsız modacılara ait moda filmleri

14:15 Film Gösterimi;  Moda Belgeselleri, moda’ ya içeriden bakan yaratıcı belgesel yapımlar

15:15 Film Gösterimi;  Müzik videoları, modayı ve kostümleri ön plana çıkaran estetik yüklü müzik klipleri

17:00 Film Gösterimi;  Hem basılı hem de çevrimiçi dergilerin internet ya da sosyal medya için ürettikleri filmlerden oluşan bir seçkin film gösterimleri

17:45 Söyleşi; Niyazi Erdoğan’ ın kariyerinin 10.yılı vesilesiyle Türkiye’ de modanın son yılına bakışı hakkında keyifli söyleşisi oldukça ilgi gördü.

Konuklar; Zeynep Soylu8 FKing Genel Yayın Yönetmeni), Levent Erden(Kurucu, Next Academy), Bahar Kader(Genel Yayın Yönetmeni, InStyle)

Sara Azzone
Sara Azzone

Festvalin 2.gün akışı ise şöyleydi; 

12:00 Film Gösterimi;Dünyanın dört köşesinden hem büyük markaların hem de genç bağımsız tasarımcıların işlerini yansıtan moda filmleri ile başladı.

13:00 Film Gösterimi; sadece kadın yönetmenlerden moda filmleri

14:00 Film Gösterimi; Efsanevi moda markası Gottex’ in kurucusu ve baş tasarımcısı Lea Gottlieb’ in ilham verici öyküsü – Soykırım zamanı ayakta kalması, dünya çapında başarıya ulaşması ve karşılığında ağır bir bedel ödediği yaratıcı tutkusunun anlatıldığı belgesel film ile festival devam etti.

15:00 Seminer; Moda eğiriminde moda filmlerinin yeri ve kullanımı hakkında seminer düzenlendi, konuşmacı; Sara Azzone

14:00 Film Gösterimi; Özel Gösterim, dünyanın en önemli erkek moda bloggerlarından ve influencer’ larından olan Kreatif danışman Matthew Zorpas hakkındaki uzun metraj belgesel Make/Believe’ nin gösterimi ilgi gördü.

Matthew Zorpas

16:45 Söyleşi; Matthew Zorpas ve Tuba Unsal sahnede söyleşileri ile festival devam etti. Zorpas sahnede Tuba Ünsal’ ın sorularını cevapladı. Samimi ve yüksek enerjisi ile Matthew Zorpas büyük ilgi gördü.

Matthew Zorpas ve Tuba Unsal
Matthew Zorpas ve Tuba Unsal
Matthew Zorpas ve Tuba Unsal
Matthew Zorpas ve Tuba Unsal

 

17:30 Film Gösterimi; Dünyanın dört köşesinden hem büyük markaların hem de genç bağımsız tasarımcıların işlerini yansıtan moda filmleri gösterimi ile festival sona erdi.

Fashion Film Fest Istanbul 2019 hakkında daha detayli bilgiye festivalin resmi web sitesi olan www.fashionfilmistanbul.com adresinden ulaşılabilir.

Fashion Film Festivali’ nden renkli görüntülerin devamı aşağıda bulabilirsiniz

 

google.com, pub-1677064995622617, DIRECT, f08c47fec0942fa0