Turkish Designers Avenue – Galeries Lafayette İstanbul

 Turkish Designers Avenue – Galeries Lafayette İstanbul

Yerli tasarımcıları tek çatı altında buluşturan, tasarımcı işbirliklerinin yenilerinden olan “Turkish Designers Avenue” organizayonu  Galeries Lafayette – Emaar Square Malll’ da bir çok iyi marka ve tasarımcının katıldığı lansman gerçekleşti.

Türk tasarımcılar tarafından hayata geçirilen hazır giyim, çanta, aksesuar ve objeleri tek bir çatı altında bir arada bulmak kolay değil. Nisan sonunda kapılarını açan Turkish Designers Avenue,  Galeries Lafayette, Emaar Square Mall’ da Serra Arıkok misafirliği ile tek bir çatı altında gerçekleşmiş oldu.

Birçok Türk tasarımcısının içinde bulunduğu lansmanda katılımcılar yer almaktan büyük gurur duydu ve keyif aldı. “Turkish Designers Avenue” projesi Galeries La Fayatte’te gerçekleşen lansman ile tasarımcıları bir araya getirerek yeni sezona merhaba demesine vesile olan @serraarikok‘ tu.

Türk tasarımcılarına verdiği destek ile bilinen @sabancidemet‘ te bu organizasyonu destekleyenler arasındaydı.

Türk tasarımcılarının özel koleksiyonları Galeries Lafayatte, Harvey Nichols ve Brandroom’da satışta olacak.

Projede yer alan tasarımcı ve markalara gelince, liste uzun. Accouchee, Arzu Kaprol, Aydan Öner, Barna, Bashaques, Be Mine, Burcu Sülek, Ceylan İnsel, Çiğdem Akın, Common People, Emre Erdemoğlu, Eyna&Co, Femme De Mars, Fifth Sense, Fırat Neziroğlu, Full Figure, Hann Karaköy, Hatice Gökçe, Hatmaker, Homemade Aromatherapy, Human – Ist, Janset Bilgin, Juwelieren, Kleris Strumza, Manera, Matla, Nayad Bal, Ozlem Suer, Sherbet Design, Rivus, Rossea, Ümit Ünal Tasarımcılar ve markalar kadar konuklarda dikkat çekti. Dünyaca ünlü Türk tasarımcıların ilham veren hikayelerinden oluşan hazır giyim, aksesuar, takı ve çanta, özgün tasarım objelerden oluşan en özel koleksiyonlarının sunulduğu ‘Turkish Designers Avenue’ da şık konuklarla ve tasarımcılarla başbaşa bırakıyoruz sizleri.

2019 Sonbahar Kış

Serra Arıkok

Ev sahipliği yapan Serra Arıkok misafirler ile ilgileniyor.

Galeries Lafayette İstanbul

Burcu Sulek

Çağdaş Takı Tasarımı alanında alışılagelmişin dışındaki malzemeleri yorumlayarak özgün kolye modelleri, küpe tasarımları yaratarak takı koleksiyonunu oluşturmuştur. Malzemenin olası tüm sınırlarını aşan tasarımlarıyla özgürlük tutkusunu tasarımlarında görebiliyrosunuz.  Tasarımları Türkiye ve Avrupa’daki çeşitli galerilerde sergilenerek çağdaş takı severler ile buluşmaktadır.

burcu sülek
burcu sülek

 

Burcu Sülek- burcusulekjewelry
Burcu Sülek- burcusulekjewelry

 

Burcu Sülek’ in farklı ve rengarenk takı tasarımlarını görmek için instagram sayfasını Burcu Sulek Instagram   ‘ dan takip edebilirsiniz.

 

Hatmaker

Hatmaker’ ın benzersiz şapkalarını ve başlıklarını görmek isterseniz ve sayfasını takip etmek isterseniz Hatmaker Instagram ‘ dan takip edebilirsiniz.

 

Çiğdem Akın

Geçtiğimiz moda haftasında Barbie defilesi ile çok ses getirmişti. Defilenin sponsoru kült oyuncak markası Barbie, daha önce Milano Moda Haftası’nda Moschino’nun şovuna sponsor olan Barbie’ nin bu kez Türk tasarımcıyla özel bir işbirliğine imza atması gurur verici.

Çiğdem Akın, genellikle koleksiyonu yaratma aşamasında sıra dışı kuplar kullanmaktadır. Dolayısıyla kullandığı renkler ve kuplar zamansız bir trende öncülük etmektedir. Çiğdem Akın tasarımları her sezon rahatlıkla kullanılabilecek parçalardır ve her bedene uygun bir stil sunmaktadır.

Çiğdem Akın
Çiğdem Akın

 

 

Kleris Strumza

Kleris Strumza klasik ve modaya uygun tasarımlar tasarlayan Strumza, aynı zamanda her yaratımını, kadınların güzelliğini ve zarafetini çıkarmak için benzersiz bir şekilde tasarlıyor. Koleksiyonları kaliteli ve zamansız parçalara yatırım yapan kadınlar içindir.

Kleris Strumza markasını Instagram hesabından daha detaylı inceleyebilirsiniz, Kleris Strumza Websitesi.

 

Bashaques

Desen ve illüstrasyon için doğuştan gelen yetenekleri, İngiltere’ de Bora Aksu ile stajyer olarak kazandığı deneyimlerle daha da besleyerek Başak Cankes Bashaques markasını yarattı. Aksu’nun rehberliğinde, sanatsal resimler ve giyilebilir sanat üzerine yoğunlaşmaya başlayan giyilebilir sanat markası Bashaques’ ta moda endüstrisinde aralıksız seyahatine devam ediyor.

Bashaques 
Bashaques
Bashaques 
Bashaques

Ceylan Insel

Seda Parseker

Konuklar arasında olan Seda Parseker, La’Pars markası ile moda tutkunlarının dikkatini çeken genç modacı iddialı ve bir o kadar da asil kadınlar için tasarlıyor. Markası La’Pars’ ı buradan takip edebilirsiniz La’Pars Instagram

 

 

Nigar Atıcı Hanım şıklığı, güler yüzü ve yüksek enerjisi ile ışık saçtı.

Nigar Atıcı
Nigar Atıcı
Nigar Atıcı
Nigar Atıcı

Emre Erdemoğlu

 

matla.official
matla.official

Çok özel görüntülerin devamına aşağıdaki albümden bakmaya devam edebilirsiniz