Dilara Kırmıt ile modellik ve hedefleri hakkında konuştuk

Genç model Dilara Kırmıt ile modellik hakkında konuştuk, bize modelliğe nasıl başladığını ve hedeflerini anlattı.

Keyifli okumalar..

Bize kendinizden bahseder misiniz?

-Kendi kanatlarıyla uçmaya çalışan genç bir kız diyebilirim aslında. 23 yaşındayım 6 yıldır moda yazarlığı yapıyorum.

Modelliğe nasıl başladınız?

-Modelliği son 1.5 yıldır yapıyorum aslında kamera önünü hiç istemiyordum ama gerek sosyal medya çevrem gerek real ve ailem yapmamın gerektiğini söyleyerek baskı oluştu ve kendi potansiyelimi geçte olsa fark ettim kaliteli markalar ve fotoğrafçılarla çalışmaya özen gösterdim ve modelliğin ruhumda olduğunu fark ettim ve bu gerçekten zor bir zanaat.

Mankenlikten başka herhangi bir şeyle ilgileniyor musunuz?

-Meslek olarak sadece moda ve yazarlık ana mesleğim olarak devam ediyorum aynı zamanda bir kitap yazıyorum edebiyat, felsefe, psikoloji benim en sevdiğim alanlardan. Kısa bir dönem tiyatro oyunculuğu yaptım ve tiyatroya en yakın zamanda geri döneceğim.

instagram’ da modaya yeni bir akım getireceğim

Instagram’ ın moda dünyasına çeşitlilik getirmesinde rol oynadığını düşünüyor musunuz?

-Kesinlikle ve bununla ilgili çok önemli bir projem olacak instagram’ da modaya yeni bir akım getireceğim.

Hayata bakış açınız nedir?

-Hayata çok pozitif bakan bir insanım bir şeyi çok isteyip olmadığında her şeyde bir hayır olduğunu düşünürüm ama hayat mottomum iş dünyam ve hırsımla alakalı olarak ”kazanmam yetmez kaybetmeleri gerekir” olarak sürdürüyorum.

En büyük hayalin nedir?

-Çok mütevazi bir hayat istiyorum aslında hayatımı ünlü bir yazar ve oyuncu olarak devam ettirmek…lüks yaşamak yerine daha mütevazi bir hayat benim tercihim olur.

Kendin hakkında ne seviyorsun?

-İyi bir insan olmak ve öyle kalmak için yaşamımı sürdürürken ki çabamı seviyorum. İş kolik yanımı seviyorum asla vazgeçmeme pes etmeme ruhumu seviyorum.

Bir şarkı olsaydınız kendiniz için “ne söylenirsiniz”i nasıl tanımlarsınız?

-Ben şarkı olmak değil şarkı söylemek istiyorum diyebilirim….

Dünyanın en çok nereye gitmek istiyorsun?

-Belirli bir konumum yok her metre karesini keşfetmek ve görmek istiyorum.

Tatilinizi en çok nerede tercih edersiniz?

-Sakinliği ve doğayı çok seviyorum.Kamp yapmayı çok seviyorum benim tatil tercihlerim genelde ruh detoxsu şeklinde oluyor.Bir sahil kenarı veya bir ormanın içinde…

“Hayat yaşandığın kadar vardır”

Herhangi bir sloganınız var mı?

-Hayat yaşandığın kadar vardır.

Günlük hayatta en çok neyi seviyorsunuz?

-Evde vakit geçirmeyi seviyorum. Çünkü evcil bir insanım…boş zamanlarımda workshop ve kişisel gelişim alanında seminerlere katılmayı çok seviyorum.

En sevdiğin parfümün var mı?

-Chanel

Yaşamınızda olmazsa olmazlar nelerdir?

-Belirli çizgilerim vardır kırmızı ince çizgilerim onların geçilmesine asla izin vermem… sonra ailem ve tabii ki mesleğim.

Spor sizin için önemli mi? Ne kadar zaman harcıyorsun?

-Evet modellik yaptığım için formuma dikkat etmem gerekiyor ki her şeyden önce sağlık için çok önemli. Bir süre pilates yaptım yoğun iş hayatımdan dolayı devam edemedim.

Sevgi derken aklınıza ne geliyor?

-Ben işime aşık bir insanım… önce ailem sonra işim gelir.

Ne tür müzik dinlersiniz?

-Ruh halime göre her müziği dinliyorum. Ayırt etmiyorum 

 

Güzellik felsefeniz nedir?

-Güzelliği sadece görsellik olarak nitelendiremem…insanın ruhu ve kalbi de güzel olmalı bunların hepsi bir bedende yer aldığında o insanı güzel kılacağını düşünüyorum.

Herhangi bir özel diyeti takip ediyor musunuz?

-Hayır takip etmiyorum. Sadece detoxs suları ve sağlığım için hafif diyetler ve tatlılar deniyorum.

 

Yeni bir proje var mı?

-Bir çok projem var bunları yakın zamanda sizlerle paylaşacağım.

Bugüne dek aldığınız ödüller ve şu anki çalışmalarınız nelerdir? 

-2018 yılında FashionTV tarafından yılın en iyi bloggerı seçildim. Benim için çok özel bir ünvandı… kariyerimde ilerleme hızım o kadar hızlı gitti ki ben bile önüne geçemedim “yaa gerçekten yapabilir miyim?” Dediğim zamanlarım hatta azda olsa bırakıyorum bu sektörü doğal bir yaşam süreceğim başka meslek ile yola devam edeceğim dediğim günler olmuştur ama şunu samimiyetimle söylüyorum mesleğim beni bırakmadı adeta bırakmamam gerektiğini söyledi. Şuan kariyerimde çok güzel bir dönüm noktasındayım sadece kalemimde kalmadı bu iş..modellik, oyunculuk tv sektörüne giriyorum yavaş yavaş çok güzel projelerim var 2020 yine benim yılım diyebilirim.

İşinize aşık olduğunuz kariyer planlamanızdan ve yükselişinizden çok belli peki Dilara Kırmıt gerçekten kendi dünyasında iş kadını mı yoksa aşk kadını mı ?

-Aslında her ikisi de ama iş kadını tarafım daha baskın çalışmadan duramam. Aşksız yapabilir miyim diye sorarsanız yaparım ama hayatım boyunca kariyerime sarılıp uyuyamam. Çok duygusal ve derin bir insan olduğumu düşünüyorum çok farklı pencereden bakıyorum hayata ve insanlara… ama kariyer ve aşkı birlikte sürdürebileceğim bir insan çıkmalı karşıma yoksa ikisini birlikte götürebilecek bir algı yapısında değilim.

Modellik dünyasına nasıl giriş yaptınız? çoçukluk hayaliniz moda dünyası ve podyum muydu yoksa hedefiniz başka bir şey miydi?

-O kadar tesadüf ve benden bağımsız gelişti ki her şey ben bile şaşırıyorum. Hayatımda hiç bir şeyi planlamadım bir çok hedefim vardı ama aralarında modellik ve moda hiç olmadı hoş diğer hiç biri de olmadı. Yazarlığım vardı ama bu alanda büyüyeceğimi hiç düşünmedim. Çocukluk hayalim tiyatro oyuncusu olmaktı sahneydi daha sonrasında ise psikolog olmaktı. Tiyatro eğitimimi tamamladım sahnemide aldım ama psikolog olamadım hoş bunun için yeterince çaba göstermedim. İçimde ukte kalan tek mevzu budur.

Dilara Kırmıt fotoğraflarının devamı için aşağıdaki galeriyi kaydırabilirsiniz

 

google.com, pub-1677064995622617, DIRECT, f08c47fec0942fa0