Kurumsal Firmalarda Giyim Tarzı

DUTTI_1

Kurumsal Bir Firmada İş Görüşmesine Nasıl Gidilir?

İş görüşmesine giderken öncellikle dikkat etmemiz gereken bazı ip uçlar vardır. Eğer siz giyim tarzınıza önem gösteriyorsanız, karşınızdaki insanlar da bunu dikkate alır. Örneğin; X bir firmada sizi iş görüşmesine davet ederken, eğer bu kurumsal bir firma ise öncellikle giyiminiz dikkat çeker. Biz bayanlar öncellikle giyimimize ne kadar önem veriyorsak, karşımızdaki insan da bir o kadar önem gösterir giyim şeklimize. Kurumsal firmalarda genelde daha çok klasik giyinme söz konusudur. Nasıl derseniz, bayanlar da ceket, gömlek, etek ve kumaş pantolon tarzı giyimler, takım elbiseler her zaman ön plandadır.

Ne giyinmeli?

İş görüşmesinde bilgi ve birikim kadar imajınız da önemli. Giydiğiniz bir kıyafet işi almanıza yardımcı olabilirken, abartılı bir aksesuar negatif bir izlenim bırakabilir. İşte işi almanızın ilk adımı olan görüşmelerde giyimde dikkat edilmesi gerekenler;
• Temiz bir gömlek, rahat bir ayakkabı, hanımlar için düzgün bir kumaş etek veya pantolon uygun olabilir.
• Ancak Sadece böyle giyinmek zorundayım diye rahat etmediğiniz bir kıyafet ile de iş görüşmesine gitmeyin.
• Bayanların bir de makyajını çok fazla abartmaması gerekir. Sade bir makyajla giyiminize gidecek tonlarda uygulama yaparsanız naif bir görüntü elde edersiniz. Bu da size (+) olarak geri dönüşüm sağlar.

Bayan Takım Elbise Modelleri
Bayan Takım Elbise Modelleri

Bir iş görüşmesine giderken yapılan yanlış giyim tarzı sonucunda bizi olumsuz olarak etkileyebilir. Bunlar da şunlardır;
• Klasik bir elbise giyerken çok fazla dekolteli giyilmemesi,
• Ayakkabı tercihi seçilirken fazla topuklu olmaması,
• Makyajınızı çok fazla abartılması,
• Saçlarınızın dip boyasına dikkat edilmemesi,
Bu tarz giyim şekli hiçbir kurumsal yerde çok hoşnut kılmaz, aksine sizin hem mutsuz kılar hem de negatif bir enerji görünümü uyandırırsınız. Onun için bayanlar bu anlattığım özellikleri dikkate alırsanız, iş hayatınız da önemli konumlarda yer alarak sizi daha çok güçlü ederken mutlu olmanızı sağlar. Sonuç olarak hem bakımlı hem şık görünümlü kıyafetler bizi daha üst seviye taşımasında önemli rol oynar.