CADILAR BAYRAMI CADIYIM , CADISIN , CADI …

CADILAR BAYRAMI – CADIYIM , CADISIN , CADI …

Cadılar Bayramı 31 Ekim de dünyanın birçok ülkesinde eğlence amaçlı kutlanıyor. Biritanya’nın Pagan döneminde kutlanmaya başlanan bayram, birçok hristiyan ülkelerinde popülerliğini korurken, ülkemizde de oldukça renkli görüntülerle sahne alıyor. Başlarda kışın başlamasını temsil eden bayram zamanla bambaşka bir  hale bürünmüş.

cadılar bayramı

Cadılar bayramı nerden geliyor?

Öncelikle İrlanda İskoçya ve İngiltere’de kutlanan bayram hristiyanlığın etkisiyle beraber tüm kutsal din adamlarını ve şehitleri anmak için kutlanmaya başlanmış.Uzun kış geceleri başladığı için ateşler ve mumlar yakılıp ölüler için şölenli sofralar kurulurmuş. 12.yüzyıldan sonra hristyanlık kültürüyle birleşince ruh pastaları yapılıp dağıtılmış. Bir dilim ruh pastası versem yer misiniz? Bal kabağından korkunç yüzler yaparak kötü ruhların korkutalacağı düşünülürmüş.

greenwich_village_halloween_parade_6451249051

   Cadılar son model süpürgeleriyle tüm dünyayı gezecek gibi görünüyor. Süpürge kadınsallığı ve evcimenliği sembol ederken şapkalar da bu bayramla anılır olmuş.

118355_700b   Şöyle bir hızlıca tarihçesini geçtikten sonra cadılar bayramında ne yaparız nasıl kutlarız ona beraber bakalım.

Bayram bahane partiler şahane.

Nasıl çekici bir cadı olurum a gelirsek bana göre işe güzel bir cadı şapkasıyla başlayıp  saçlarımıza fazlaca krepe atmalıyız. Makyajımız da siyah ruju da tercih edersek harika bir cadı olabiliriz. Gelelim üzerimize ne giyeceğimize. Ben kendime siyah ve ten rengi iki tül alıp elbise tasarlamayı düşünüyor. Siyah jartiyerle en seksi cadı ödülü de size gidebilir.Güzel bir topuklu ayakkabı ile de kostümünüzü tamamlayıp gecelere akabilirsiniz. Ondan önce de komşularınızı şaşırtmak isterseniz kapı kapı gezip şeker toplamanızı öneririm.

Halloween gecelerine hazır mıyız?


En çok ilgi beklenen parti XL Club’ta!

XL personel ve dansçılarının sürprizlerine ve çılgınlıklarına hazırsanız kaçırmayın derim. Giriş ücreti 66 tl. 31 Ekim’de eğlencenin tadını doya doya çıkarın.

INDIGO’dan yaratıcı kostüm ödülüne hazır mısınız? Gecenin ilerleyen saatlerinde ödüllere doyamayacağınız
çılgınca bir parti de sizleri bekliyor.Giriş ücreti 50 tl.

Son tavsiyem de ;
The Hall İstanbul!  Beyoğlu’nun ortasında tarihi kilise binasında halloween kutlamaya hazır mısınız? Partinin en iyi kostümü altın balkabağı ödülünün sahibi olurken geceye DJ Joel Knox açılış yapabilirsiniz.Giriş ücreti de sadece 30 tl.

Cadılar bayramı kostümlerini taksimde pasajlarda rahatlıkla bulabilirsiniz. www.mitrakostum.com sitesini de incelemenizi tavsiye ederim.Cadılar bayramınız şimdiden kutlu olsun.