Blanca Miró Scrimieri Beklenmedik kombinasyonların kraliçesi

Beklenmedik kombinasyonların kraliçesi ; Blanca Miró Scrimieri

İspanya’ da dünyaya geldi.. Sanatsal ruha sahip blogger, sosyal medya uzmanı, moda danışmanı ve stilist, aynı zamanda Vasquiat isimli pop up bir mağazası var.. Stilinde uyumsuz unsurları, renkleri dokuları karıştırmasıyla şahane görünümler elde ediyor. Onun ön plana çıkmasını sağlayan en önemli unsurda bunlar ile karşımıza çıkması.

Bir röportajında ;

İyi kesimli jean ve deri ceket dolabının en önemli parçalarından olduğunu, bireylerin stilindense müzik, edebiyat ve dergilerin onu çok etkilediğinden bahsediyor. Tabii David Bowie ve Jane Birkin’ in stiline büyük hayranlık duyduğunu da ekliyor.

1-Blanca ve Renk Kombinasyonları;

Blanca’nın görünümlerindeki en dikkat çekici durum; renkleri ve dokuları şahane bir şekilde harmanlaması..

Mesela kocaman dalmaçya desenli kahveli, ekrulu püsküllü kovboy ceketin altına , capcanlı turkuaz deri pantolon ve aynı tonlarda ilginç topuklu bir sandalet giymek kimin aklına gelirdi ki? Bu şekilde şaşırtmalı kombinleri bol bol görüyoruz Blanca’ da.

Renkli görününümlerinden bu sefer de blok renkli şişme oversize montu, çok da bağdaştıramayacağımız ressam şapkası ile .. Doğrusu bu görünümü de kendine has çabasız şıklığının bir örneği..

 

Renkli kombinlerinden bu sefer lila ve sarının uyumunu görüyoruz..Bu tonlar birbirleriyle güzel uyum sağlıyor her zaman.Blanca burada da farklılığını gözler önüne serip, açık ayakkabıları siyah çoraplarıyla şaşırtıcı ,ters köşe etkiyi gözler önüne seriyor.Bizlere de ilham almak düşüyor tabikii

 

Rengarenk çizgili spor tisortu,havalı oversize ceket ve deri pantolonu ilginç kombinasyonuyla..

 

 

2-Bol bol aksesuar

Blanca renkli olmayı sevdiği gibi bol aksesuarlarla da onu sıkça görüyoruz. Stilinin tamamlayıcıları aksesuarlar şüphesiz.Bazen boynunu saran zincir bol altın zincir kolyeleri,bazen rengarenk meyveli çiçekli tokaları ya da metal renkli minimal..Ve tabiki ilginç kalıplı gözlükleri ,şapkaları ,çantaları vee ayakkabıları..

 

 

3-Ekoseli Parçalar

Bu senenin en göze çarpan trendlerinden biri; ekoseler, sanırım bu trendi de en çok sevenlerden biri Blanca!

Ekoseli over size takımları, kırmızı –siyah ekoseyi başka renklerle harmanlaması, soft tonlu kareli parçalar,ya da sadece ceketler ve bunları yine parlak  dikkat çekici tonlar ve aksesuarlarla tamamlaması.. Anlaşılan Blanca Miro’ yu 2019-2020 kış aylarında ekose desenli görünümleriyle sıkça göreceğiz..

 

4-Deriler

Blanca’ nında bu kış derinin cazibesine kapıldığını çoğu kombinlerinde görebiliyoruz. Tabiki derinin seksi havasını renkli ,salaş ,cool parçalarla kendine has yorumlamayı başarıyor.Özellikle ilk fotoğraftaki volanlı dar tül bodysi, zincirli loafer terlikleriyle çok dikkat çekici çarpıcı bir görünüm sağlamış.

 

5-Desenli parçaların kombinasyonu

Renkleri ve dokuları özgürce kullandığı gibi tabiki desenler de Blanca’nın olmazsa olmazları..

Blanca bazen aşırı alakasız desenleri de kombinleyip hayran bırakabiliyor.. Desenli bir parçayı içinde en yoğun rengi seçip o tonlardan başka bir deseni alıp siz de kullanabilirsiniz. Tek rengi baz alıp desenleri karıştırmak çok daha kolay olucaktır. Biraz cesaret yeterli J

 

 

 

 

6–Pastel tonlar

Bu sezon defilelerden sonra sokak modasında da yaygınlaşan bir renk trendi var, o da soft pastel tonlar.. Bu tonlar birbirleriyle uyumlu ve sevimli bir görünüm sağlıyor. Her pastel ton birbiriyle kusursuz bir uyum içinde olabiliyor. Bu sezon Blanca’ da bu trende uyum sağladı.. Pastel tonlu kombinleri ve Blanca ..

 

 

 

Moda editörümüz İrem Turhaner’ in youtube kanalına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.