Amsterdam’ a Taşındım, Neler Yaşadım?

Amsterdam’ a taşındım, Neler Yaşadım?

Merhaba Ben Esra,

Yayınlanan ilk yazım olmasa da, aradan uzun bir süre geçtiği için sanırım, biraz heyecanlıyım.

Burada sabit bir konu üzerinde durmayalım istiyorum. Hatta sizin de geri dönüşlerinize göre bir sonraki yazıyıyı beraber şekillendirebiliriz. Bu yuzden yorumlarınızı heyecanla bekliyorum.

Evet, gelelim konumuza: Ben 2015′ ten itibaren yazılım sektöründe çalışıyorum. Ülkemizdeki sosyo-ekomomik durumları göz önünde bulundurduğumda biraz isteyerek biraz istemeyerek ve çok fazla düşünerek Amsterdam’ a yerleşme kararı aldım. Benim gibi İstanbul’ a aşık biri için aslında biraz da zor oldu. Hatta ailesini ve erkek arkadaşını Turkıyede bırakıp tek basına yola çıkan biri için ayrılık kısmı çok çok zor oldu. İşte sizlerle paylaşmak istediğim hem bu zor durumlar hem de en başından beri biriktirmeye başladığım  sımsıcak anılar ve tabii ki de gezdiğim gördüğüm güzel yerler.

Amsterdam Sahilleri ve Gün Batımı

Ben bir değişiklik yaparak Amsterdam yazılarıma kanallardan değil sahillerinden başlamak istiyorum.

Amsterdam’ a Nisan ayında geldim. İşten arda kalan zamanları taşındığım bu yeni şehri gezmeye öğrenmeye ayırıyorum. Şehir merkezi, müzeler, kanallar… ama zaman geçip havalar ısındıkça akıllarda tek bir soru: nerede buranın bunaldığımızda gidip sandalyemizi açıp oturacagımız Caddebostan Sahili ? 🙂

Derken imdadımıza “zandvoort” yetişiyor. Eger Amsterdam’ a bahar ya da yaz aylarında gelecekseniz burayı mutlaka ama mutlaka görmenizi tavsiye ediyorum. Benim bu sahil şeridi ile tanışmam bir yaz akşamı oldu ve resmen bayıldım diyebilirim. Yanyana sıralanmış restoranlar, harika ışıklar, rahat ve sakin bir ortam, arka planda rahatsız etmeyen bir müzik, ilerleyen saatlerde ortada yakılan sahil ateşi, yıldızlar ve ay ışığı. Sahildeki hangi restoranda oturursanız oturun kesinlikle yediklerinizden ve içtiklerinizden memnun ayrılacaksınız. Ama ben size yine de gün batımı eşliğinde kokteyl içmenizi öneririm 🙂 Yaz aylarında akşam iş çıkışı gittiğimde bile hala kalabalık olduğunu ve yüzenler olduğunu görmek iş stresini kesı-inlikle unutturuyordu. Deniz bana soğuk geldiği için ben hiç yüzme cesaretini gösteremedim, sadece ayaklarımı sokabildim ama ben üşümem diyorsanız mutlaka o serin sulara dalmanızı oneririm 🙂

Yemekler yenilip kısa bir sahil turu yaptıktan sonra dondurmalarınızı alabilir ve dönme dolaba binip şehre bir de yukardan bakabilirsiniz.

Bir sonraki macerada görüşmek üzere.

Yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın.

Sevgiler

YAZARIN DİĞER YAZILARINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

 

google.com, pub-1677064995622617, DIRECT, f08c47fec0942fa0