ANNELER DE GÜZEL OLABİLİR

ANNELER DE GÜZEL OLABİLİR

Anne olmak dünyanın en zor işi olsada, kuşkusuz dünyadaki en güzel şey Annelik dir.

Anneliğin başlı başına yetenek gerektiren bir iş olduğunu düşünüyorum, hem iyi bir anne olmak, hem bakımlı olmak,hem şık olmak,hem trendleri takip etmek Ooooo ne kadar çok “hem” oldu böyle , unutmadan (iyi bir eş olmak birinci vazifemiz )
Bu hemlerin sonu yok hanımlar en azından bende böyle
Anne olduk diye bakımsız, yorgun ve bitkin bir görüntüyü kabul etme zorunluluğumuzun olmadğını bilin , yeter ki isteyin. Biz kadınların isteyip de yapamayacağı hiç bir şey tabi ki de yok .


Seçeceğimiz iki çeşit anne modeli var.

anneler-de-guzel-olabilir-10Birincisi güzel ve mutlu bakan yüzü ,rüzgarda havalanan fönlü saçlara sahip, sanki hiç doğum yapmamış zayıf bir beden, tek kolda asılı Louis Vuitton çantaları boşta kalan kollarına aldıkları bebekleri tıpkı hollywood yıldızları misali (Mutlu ve sağlıklı anne modeli )
İkincisi kişisel temizliğe önem verse de, saç baş dağınık ,özensiz kıyafet , yorgun bitkin bir yüz ifadesiyle dolaşan bir anne ( Anam Anam garip anam modeli )
eee ne yapalım sabaha kadar uyamadık bu da yetmezmiş gibi akşama kadar iş güç dediğinizi duyar gibiyim bunların hepsini bir çoğumuz yaşıyoruz burada önemli olan senin tercihin. Anne olduktan sonra yaşadığım uykusuz gecelerde bu iki seçeneği karşıma alıp düşündüm tabi ki birincisi seçtim sonrasında küçük zamanlarla büyük işler başarabilmek için araştırmaya başladım uyguladığım bir kaç yöntemi sizinle de paylaşmak istiyorum.


MADDE 1 : İlk olarak cildimde Anne sütünün anneler-de-guzel-olabilir-13faydalarından yararlandım. Anne sütü cilde
parlaklık ve canlılık katar, Kolejen yapıyı artırır kırışıkların azalmasını sağlar ayrıca doğum lekeleriniz varsa anne sütüyle bundan kurtulabilir siniz. Anne sütüyle yaptığım kolay bir maske tarifi bu maskeyi duymayan yoktur sanırım 2 yemek kaşığı anne sütü 1 yumurta sarısı her gün uygulayabilirsiniz.
 
 


anneler-de-guzel-olabilir-12MADDE 2: Doğradığınız sebze ve meyvelerin kabuklarını maske olarak kullanabilirsiniz . Örneğin;Salatalık kabukları göz altı şişkinliğine, limon suyu cilde parlaklık verir, Ananas kırışıklıkları azaltır.
MADDE 3:  Akşamları yatmadan önce makyajınızı mutlaka temizleyin sakın unutmayın uyurken temiz cildimiz yenilenir ayrıca sabah uyandıgınızda yüzünü buz gibi suyla yıkayın , soguk su yüzdeki şişkinliği ve yorgunlun görünümü siler.
MADDE 4 : Dogum sonrası kiloları vermenin en kolay yolu emzirmektir. Bebişlerinizi Bol bol emzirin ve çok su için ben böyle tam 17 kilo verdim.çünkü Emzirirken harcanan kalori günlük 500-700 civarı dır. Bu kalori miktarı 1 saatte harcanan orta seviye egzersize eşit
egzersiz yapamıyorum doğum kilomu veremiyorum diyenlere.
MADDE 5:  Kendinize kurtarıcı bir kaç kombin hazırlayın bu sayede ne giyim diye düşünmek yerine hazır kombinizi kullanarak bir kaç dakika da çok şık olabilirsiniz.
anneler-de-guzel-olabilir-17Evet şimdi ne düşünüyorsunuz Hanımlar artık bahanelere sığınmıyoruz değil mi ? 
Gördüğünüz gibi her şeyin bir yolu var. Gideceğiniz yolu belirlemek sizde  aynaya baktığınızda gözlerinizle göz göze gelmekten korkmayın, bunun yerine aynaya her baktığınızda bu annelik bana yaradı daha mı güzelleştim mi ne diyin.
Her zaman pozitif olun unutmayın güzel bakan gözler güzel görür , ruhen bedenen kendini mutlu hisseden anne çocuğuna da, eşine de daha yararlı daha sabırlı daha sevecen bir anne olur. Şimdi neyin size iyi geleceğini  bilin ,yeter ki isteyin hanımlar istemek başarmanın yarısıdır siz nasıl bir anne olmak istiyorsunuz , nasıl olmak sizi mutlu eder .

Mutlu anne eşittir , mutlu aile ve sağlıklı çocuklar

anneler-de-guzel-olabilir-1Bu arada bu yazıyı yazarken sıcak kahvemle masada oturduğumu düşünmüyorsunuz değil mi?
Bir tarafımda kuzeyi emziriyorum diğer taraf ta ilhanın kağıttan uçak yapma isteğinde yardımcı oluyorum ve eşimin sorularına cevap veriyorum oysa ben bir kişiyim sadece iki kolum var ahtapot gibi davranmak niye? bu arada ahtapotların ne kadar fedakar olduğunu biliyor muydunuz ?
Hanımlar hiç bir şey kolay değildir ama İstersek hepimiz birer Adriana Lima’ yız unutmayın.

adriana-lima-swimming-valentina-jaricmiranda-kerr-adriana-lima-victorias-secret-holiday-hotties-02