HAVALI BİR GÖRÜNÜM İÇİN GÖZLÜK ŞART

Bir kadının farkını ortaya koyması yada daha seksi görünüme daha farklı bir görünüme sahip olmak istemesi dikkatleri üzerine çekmek istemesi her kadının tabikide isteyebileceği bir şey peki bunun için kullanılabilecek en özel parça evet enfes parçalar GÖZLÜKLER!
Gelin şimdi gözlük kullanımında nelere dikkat etmeliyiz ne tarz gözlükleri tercih etmeliyiz yada hangi markaların yeni sezonda kullandıkları parçalar daha göz kamaştırıcı hep birlikte inceleyelim.
gozluk-rihanna


OVAL YÜZ HATTINA SAHİPSENİZ !

Yüz hatlarınız oval bir görünüme sahipse hangi gözlük tipini kullanmanızda fayda var ?

gozluk-oval-yuzgozlukBaktığınızda oval yüz hatları aslında en ideal yüz şekli olarak aynı zamanda yüz hatlarının en dengeli olduğu yüz şekli olarak kabul edilir. Bu yüzden bu yüz şekline sahip her kadın rahatlıkla istediği gözlükleri kullanabilir. Ama yüzünün şeklini kötü gösterecek çerçeveli gözlüklerden uzak durmakla birlikte çerçeve seçimlerinde her kadının yapması gerektiği gibi yüzünüzle orantılı olmasına dikkat etmesinde fayda var. Ayrıca seçtiğiniz gözlüğün sapının da yüz dengenizi bozacak kadar alçak yada yüksek saplı olmamasına tam bir denge sağlayacak seviyede olmasına dikkat ederseniz daha doğru bir görüntü vermiş olursunuz.


YUVARLAK YÜZ HATTINA SAHİPSENİZ!

Peki yuvarlak yüz hatlarına sahip kadınlarımız siz ne tarz gözlükler kullanmanız gerektiğini biliyor muydunuz ?

gozluk-yuvarlak-yuzimg_6644-3Burada amaç yüzünüzü daha ince ve daha uzun gösterecek gözlükleri tercih etmek olmalı ki daha cazibeli bir görünüme sahip olabilesiniz. Köşeli çerçeveleri düşündüğünüzde yada denediğinizde sizde aslında yüzünüz için kullanmanız gereken doğru parçanın bu olduğunu göreceksiniz gözlük saplarınında daha kalın olmasını tercih ederseniz tam tamına 100 lük bir görüntüye kavuşabilmenizde hiçbir engel görmüyorum.
KALP ŞEKLİNDE YÜZ HATTINA SAHİPSENİZ!

Kalp şeklinde yüz hatlarına sahip olan kadınlar da umarım bugüne kadar doğru çerçeveleri kullanarak şık görüntüler sağlamıştır bundan şüphe duyduysanız hemen yazımızı okuyup gözlük seçimlerinizi değiştirebilirsiniz.

gozluk-kalp-seklinde-yuz
img_6644-4Dar çene ve geniş alın karakteristiğinde kalp şekli yüze sahip kişiler çekik ve köşeli güneş gözlüğü modellerini tercih etmeleri gerektiğini söyleyebiliriz. Burada ki amaç ise baktığınızda göz seviyesinin altındaki hattı daha geniş göstermekle birlikte alnınızı daha dar göstermek için uygun çerçeveleri seçmektir. Bu tarz yüz hatlarına sahip olan kadınlarda süslemeleri bulunan desenli ve kalın çerçeveli gözlükleri tercih ettiğiniz de daha doğru bir görünüme sahip olabilirsiniz.
KARE YÜZ HATTINA SAHİPSENİZ!
gozluk-kare-yuz-sekline-gore
img_6644-5Kare yüz hatlarına sahip kadınların daha sert bir görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz dolayısıyla burada ki amacımız yüzün keskin hatlarınız sert duruşu daha da yumuşatmak olmalıdır. Çerçeve tercihlerimizde daha yuvarlak olanları tercih edersek daha doğru olacaktır. Aynı zaman da daha kalın gözlük sapına sahip olan gözlükleri tercih edersek yüz hattımızı daha uzunmuş gibi gösterebiliriz.
Şimdi en çok tercih edilen ünlü markaların bu sezonda her sezon olduğu gibi trend parçalar haline gelecek olan gözlüklerine göz atalım .
VERSACE
versace-gozluk


GUCCİ

gucci-gozluk-2gucci-gozluk-3gucci-gozluk


FENDİ

fendi-gozluk


BURBERY

burnery-gozluk


Sizde gözlük kombinelerinizde @freshmodelsmagazin sayfamıza fotoğraflarınızı etiketleyerek yorumlarımıza ulaşabilir sorularınızı sorabilirsiniz.