Hoş geldin bahar!

  Hoş geldin bahar

  Merhabalar, uzun geçen soğuk kış aylarından sonra, güneşin yüzünü gösterdiği, ağaçların yeniden canlanıp rengârenk çiçekler açtığı, en neşeli mevsime hoş geldin diyoruz.


  Bu mevsimde doğa gibi insanlarda yeniden canlanır, tazelenir. İşte bu yüzden şarkılarla, şenliklerle karşılanır bahar. Başkadır içtiğimiz çayın, kahvenin tadı artık. Mağazaların vitrinleri yeniden süslenir rengarenk kıyafetlerle. Biz bayanların en sevdiği aktivitelerden biri değil midir alışveriş? Sizi bilmem ama benim için kesinlikle öyle. Haftanın birkaç günü esnafı selamlamadan duramadığım doğrudur. Bir saç tokası da olsa alınca mutlu olurum.

  Moda da doğaya ayak uydurmaya çalışır bu mevsimde, yeşildir, mavidir, mordur, kırmızıdır… renklidir. (Siyah her mevsim vazgeçilmezimdir.) Bu sezon pastel renkli kıyafetler, asimetrik kesim yakalar, kabarık kollar, uzun elbiseler, etekler, ön planda. Dantel detaylı saten, deri kıyafetleri de unutmayalım. Ve kot ceketler, baharın olmazsa olmazlarıdır. Şimdiden dolaplarımızda yerlerini aldılar bile.
  İşte benim bu mevsimde güzel bir Pazar günü arkadaşlarımla bruncha giderken giydiğim, uzun, straplez mavi elbisem. Hem rahat hem şık bir kombin. Geniş omuzluysanız bu tür straplez elbiseleri, bluzları dolabınızda mutlaka bulundurmalısınız. Halka küpeler veya büyük kolyelerle kombine edildiğinde, günlük güzel bir şıklık elde edersiniz. Unutmayalım ki, kıyafetlerimizin tamamlayıcısı olan aksesuarlar, tarzımızı belirler.

  Ve eğer, dar omuzluysanız, omuzlarınızı tamamen açıkta bırakmayın, kalın bantlı kıyafetleri tercih edin, böylece omuzlarınızı vurgulamış olacak ve daha geniş görünmelerini sağlamış olacaksınız. Bu arada biker montları dolabınızdan eksik etmemelisiniz. Bu montlar, omuzlarınızı olduğundan çok daha geniş gösterecektir. Böyle elbiselere, spor ayakkabıları, kot ceketleri, halka küpeleri, uzun askılı küçük çantaları çok yakıştırıyorum. Eğer kısa boyluysanız ve bu durumdan rahatsızsanız, böyle bir elbisenin altına dolgu topuk sandaletler giyebilirsiniz.
  Bahar demek renk demek, renkleri desenleri karıştırıp giymekten çekinmeyin. Herkes çok iyi resim çizemeyebilir ama vücudunu tanıyan ve ona göre giyinen her kadın, görüntüsünü usta ressamlar gibi yeniden resmedebilir. Vücudunuzu tanımanız ve ona göre giyinmeniz, şıklık yolunda atılmış en önemli adımdır.
  Tekrar görüşünceye dek çok mutlu kalın, bu güzel güneşli günlerin tadını çıkarın. Hoş geldin bahar 🙂