Yeşim Kale “Her güzellik aşktan doğar”! Tasarımcı ve Yazar Yeşim Kale

Yeşim Kale “Her güzellik aşktan doğar”! Tasarımcı ve Yazar Yeşim Kale

“Her güzellik aşktan doğar.”

Tasarım aşk ile başlar ve aşk ile devam eder.

Çalışkan, çok yönlü, güçlü, pek çok işi bir arada yapabilen, zevkli ve günün her saatinde şıklığını tamamlayan aksesuarları tercih eden kadınların markası.

Yeşim Kale World; kullandığı çeşitli malzemelerle gününün çoğunu programlı bir şekilde yaşayan ve boş zamanı olmayan kadınlara hitap ediyor.

Bu koleksiyonda; metal, zirkon, kristal malzemelerin yanısıra, keçe, boncuk, pleksi gibi malzemelerle oluşturduğu tasarımlarıyla hafif ama şık modelleri hedefliyor.

 

Yüksek mücevherin vazgeçilmez taşlarının rengi olan, zümrüt yeşili, safir mavisi, yakut kırmızısı, elmas parlaklığını bu koleksiyonda ve her koleksiyonda rahatlıkla görebilirsiniz.

Veee Yeşim Kale’ nin Kitabı “Sultanların Aşkı”

Yazılarında ve hikayelerinde motive edici anlatımlarıyla insanların hayatına olumlu yönde dokunmakta, aşkı anlatmakta, şiirlerinde duygu dünyasını öne çıkarmaktadır. Sevginin ve iyiliğin insanları iyiye doğru yönlendireceğine inanır. Kitap okumayı, yazmayı,  müzik dinlemeyi, iyi dizileri izlemeyi, fotoğraf çekmeyi, yeşil alanlarda ve sahillerde uzun yürüyüşleri, Kuzguncuk’u, Avrupa’ya seyahati ve mücevher tasarımı yapmayı, sosyal medyada çektiği fotoğrafları  paylaşmayı sevmektedir.”Tutkunun dünü, bugünü, yarını yok. İnsan varoldukça ve güç istedikçe, tutku var olmaya devam edecek. Sultanların Aşkı, tutkuyu ve tutkunun neler yaptırabileceğini anlatıyor.

Hürrem Sultan; tarihin en güçlü sultanlarından Muhteşem Süleyman’ın biricik aşkı… Kölelikten özgürlüğe kavuşmak yetmiyor ona, güce olan tutkusu, onu hesaplar içine itiyor. Hesaplarını gerçekleştirmek için; kendi kızının mutluluğunu hiçe sayacak, yolundakileri ortadan kaldırtacak kadar kuvvetli… Peki, hesapları tutacak mı? O kadar yaşayabilecek mi? Hümeyra ise günümüzden biri. Onun tutkusu, güç arayanların karşısında olmak. Zengin ve güçlü bir ailenin, haksızlığa uğramış idealist kızı. Elinden alınan gücüne rağmen, ideallerinden vazgeçmeyecek kadar inatçı. Farkında olmadan benliğiyle savaşıyor. Farkına varmasını gizemli bir olay sağlayacak. Bu farklılığı, onu gönül sultanlığına götürecek mi? Aradığı sevgiyi bulabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

Yeşim Kale
Yeşim Kale

 

 

“Sultanların Aşkı” hikâyeciliğe farklı bir yorum getiriyor. Okuyucuyu sıkmadan, anlatmak istediğini, farklı bir kurguyla sunuyor. Hikâyeyi zaman zaman sizin hayal gücünüze bırakıyor. Sona geldiğinizde bile, kafanızda hep bir belirsizlik ve merak payı bırakıyor.”Her son bir başlangıç değil midir aslında?” Diyerek hayatın belirsizliğini ve derinliğini, anlaşılır bir biçimde irdeliyor.”