Beş Adımda Sokak Modası

Beş Adımda Sokak Modası

1.RAHATLIK: İlk olarak Japonya’da ortaya çıkan ve sonrasında İtalya ve Fransa gibi modanın kalbinin attığı ülkelerde en üst eviyeye ulaşan, son birkaç yıldır birçok ülkede ve Türkiye’de de çığ gibi büyüyen sokak modası akımında, en önemli unsur elbette ki rahatlıktır. Rahatlık sokak modasının doğasında var, işte bu yüzdendir ki spor ayakkabılar, son yıllarda sokak modasında farklı model ve renk seçenekleriyle ilk sıraya yerleştiler. Sadece spor kıyafetlerle değil, klasik giyimde de en çok tercih edilen aksesuarlar olarak, başrolü kimseye kaptırmıyorlar. Rahatlıklarından dolayı geceleyin giyindiğimiz gecelikler, sokakların vazgeçilmez kıyafetleri haline gelmeye başladı.

Beş Adımda Sokak Modası (1)

2.FARKLILIK: Modaya değil kendi zevkine göre giyinen ve görüntüsü hakkında kimin ne düşündüğünü umursamayan, modayı da peşinden sürükleyen kişilerden oluşan akımdır. Sizler de farklılığınızı tarzınıza yansıtıp, gözler önüne sermeye ve modaya yön verenler arasına girmeye ne dersiniz?

3.ŞIKLIK: Sokak renklerini sezon trendleriyle birleştirip, günlük kıyafetlerimize yansıtma sanatıdır. Bazen yırtık kotlarla giyindiğimiz stilettolar, bazen de payetli şortlarla, eteklerle giyindiğimiz sneakerslar şık bir görüntüye kavuşmamızı sağlar. Moda haftalarında defilelerden çok sokak modasının konuşulması işte bu sokaklardaki aykırı şıklığımızdan kaynaklanıyor.

Beş Adımda Sokak Modası (2)

4.KULLANIŞLILIK: Sokak modasının hızla büyümesine paralel olarak giyim sektörü de hızla büyümeye ve genişlemeye başladı. Birçok markanın taklitlerini, daha ucuza mal edip satışa sunan giyim sektörü de hızlı bir şekilde genişleyip tüm dünyaya yayıldı. Bu yüzden bazen aldığımız kıyafetlerimiz çok çabuk yırtılabiliyor veya birkaç yıkama sonrası, renkleri hemen solabiliyor. Tabi bu kıyafetler, sağlığımızı da tehlikeye sokabiliyor. Bunlara maruz kalmamak için bilinçli tüketici olmaya dikkat edelim.

5.AKSESUARLAR: Tarzımızı belirleyen en önemli detaylar olan aksesuarlarımız, bazılarımızı sokakların trendi, bazılarımızı da rüküşü yapabilirler. Doğru seçilmiş aksesuarlar en basit bir kıyafete bile ruh katar ve güzel bir hareketlilik kazandırır. İşte bu yüzden kıyafet alışverişi yaparken mutlaka bir bütün olarak kombin yapmaya dikkat edelim. Aksi takdirde aldığımız bir aksesuarı, bazen hiçbir şeyle kombin yapamayıp yıllarca gardırobumuzda tutmak zorunda kalabiliriz. Bilinçli tüketici olmaya her alışverişimizde dikkat edelim.

Beş Adımda Sokak Modası (3)

Beş adımda sokak modası