Farkını tarzına yansıtmak isteyen kadınların tercihi Modalogy “İZ” koleksiyonu

Farkını tarzına yansıtmak isteyen kadınların tercihi Modalogy “İZ” koleksiyonu

Farkını tarzına yansıtmak isteyen kadınların tercihi Modalogy, yeni koleksiyonunda da ilhamını ve gücünü kadınlardan almaya devam ediyor.

“İz” adı ile moda tutkunlarının beğenisine sunulan 2020 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda asimetrik kesimler, canlı renklerin modern formlardaki güçlü duruşu oldukça dikkat çekiyor.

Ketenlerle yüzde yüz el işçiliğinden yapılan dantellerin birlikteliğinden doğan göz alıcı uyum ise “Modalogy” farkını bir kez daha gözler önüne seriyor.

“El Emeği Projesi” ile örgü, dantel ve dokuma gibi el emeği işleri ev hanımlarından satın alarak tasarımlarını yöresel motiflerle süsleyen ve ev hanımlarına iş imkanı sağlayan Bengi Söney, bu sezon hazırladıkları “İz” koleksiyonuyla ilgili şunları söyledi, “Modalogy ailesi olarak kadınların gündelik hayatlarında mücadele ettikleri her alanda, emeklerinin karşılığını mutlaka almaları gerektiğini düşünüyoruz. Öyle ki, bu koleksiyon ile de kadınların gücünün karşılık bulduğu, yarattıklarıyla dünyada bir “iz” bırakabileceklerinden ilham alan zamansız bir koleksiyona imza attık. İstiyoruz ki, tüm kadınlar, kelimelere ihtiyaç duymadan da kendilerini ifade edebilecekleri özgün bir giyim tarzına sahip olsun.